Bukiecik weselny dla państwa młodych

 

Aloha ^^

 

Bardzo cieszę się, że w końcu mogę wam pokazać bukiecik weselny dla państwa młodych.

Jakoś długo się nie zastanawiałam jak ma wyglądać. Od razu była koncepcja i tylko trzeba było go wykonać. Po 3 miesiąca pracy na kwiaciarni i obcowaniu z kwiatami z lekkością wybrałam te kwiaty, które będą idealne.

Państwo młodzi nie chcieli kwiatów. Ale ja jaki przyszła florystka będąca na stażu i przyjść bez bukieciku to wstyd. Trochę miałam obawy, że będę jedyna z kompozycją kwiatową. Ale jak się na miejscu okazał nie tylko ja w rękach wiązankę.

 

 

 

 

Do wykonania bukieciku potrzebne były:

  • Róże pomarańczowe  (zawsze bukiecik musi pasować do sukienki pani, która go wręcza. Bo młodzi mają swoją kompozycję, a nasz powinien nas ozdabiać)
  • Trawa (zostały nią przedłużone łodygi, dla dekoracji
  • Organza (by dodać elegancji
  • Gruby srebrny drut dekoracyjny ( jest nim owinięta organza i poprowadzony do góry i zakończony w serca razem złączone )
  • Szpili z diamencikami (włożone w środek kilku róż, by bukiecik błyszczał )

 

Kompozycję wykonywałam długo. W bukiecie znajduje się 11 różyczek i każda ma inną główkę ( nie ma dwóch takich samych róż) inaczej rozwinięte płatki. Róże muszą tworzyć półkule. Wystarczy żeby jedna róża była w inna stronę odwrócona, bądź znajdowała się ciut niżej i psuje to efekt wizualny.

Gdy po pracy jechałam do domu, każdy oglądał się za mną i podziwiał go.

 

 

Dlaczego różyczki i właśnie takie?

  1. Kolor sukienki
  2. Jest to jedna z najbardziej wytrzymalszych róż
  3. Bukiecik można zaszuszyć i będzie idealną pamiątką na długie lata.

 

 

 

 

Zobacz również