Zakończenie i podsumowanie stażu!

 

Dobry wieczór 😉

 

Właśnie wróciłam z kwiaciarni. To był mój oficjalny ostatni dzień. Oprócz pożegnań był też egzamin i podsumowanie stażu.

Do zadań miałam zrobienie bukietu, stroika na grób oraz stroika świątecznego. Poszło mi całkiem łatwo. Raczej nie miało mi co sprawić trudności. Te wszystkie rzeczy nie miałam zbyt okazji potrenować, bo zawsze było coś innego. Jedynie na wszystkich świętych stroiki na groby. Ale mimo wszystko dałam radę. Nie musiałam długo czekać na decyzję o zdaniu egzaminu. Co bardzo mnie zaskoczyło na same zakończenie otrzymałam gratyfikację czego w ogóle się nie spodziewałam.

Teraz pozostaje mi się szkolić dalej w tym kierunku i iść tą drogą.

 

Podsumowanie.

Jak kiedyś słyszałam, że pół roku nie wystarczy by nauczyć się wszystkiego, by później szukać pracy. Potrzeba co najmniej 2 i pół roku. Praca na kwiaciarni daje wiele podpowiedzi o samym sobie. Trzeba nauczyć się umiejętności pracy pod presją, rozmawiać z klientem, a jak wiadomo są ci co można się z nimi śmiać i ci trudni od których chce się uciekać. Ale są też plusy. Dla tych co lubią tworzyć, lubują się w pięknych przedmiotach to raj na ziemi.

No to tyle jeżeli chodzi o florystykę, ale mam nadzieję, że jeszcze to nie wszystko.

 

Pozdrawiam 😉

 

 

Zobacz również