Kwiaty i akcesoria potrzebne na wystrój balkonu

Dzień dobry.

 

W końcu dorwałam się do laptopa. Ostatnie dni były kiepskie na pisanie postów. A już nie mówiąc o myśleniu nad nimi. Tak więc dzisiaj wykorzystuję chwilę, by nadrobić zaległości.

Dziś o kwiatach na balkon i akcesoriach. Taką listę warto stworzyć by mniej a więcej oszacować koszt jaki poniesiecie. Oczywiście kosztu będą mniejsze jeżeli już macie jakieś rzeczy.

 

Warto spisać kwiaty jakie będą na waszym balkonie. Warto sprawdzić jakie będą się utrzymywały na waszym balkonie. Ja mam bardzo słoneczny, ale te kwiatu które tutaj są wypisane miałam już w tamtym roku. Niestety przez upały i 8 dniowy pobyt w szpitalu padły. Wystarczyło 2 dni nie podlewania i nie do uratowania. Ale w tym roku będzie zupełnie inaczej.

Jak zaoszczędzić. Myślę, że nie warto oszczędzać na kwiatach. No chyba, że ktoś rzeczywiście ma dobrą rękę i kupioną prawie upadającą roślinę jest w stanie odratować. Ja kilka takich roślinek już miałam. Jednak warto kupić coś co naprawdę jest w jak najlepszym stanie.

 

Co do ilości i rodzaju kwiatów. Niestety mam budżet mocno ograniczony i nie jestem w stanie kupić wszystkiego co bym chciała. Ale z każdej po kilka sztuk. Kolory nie będą tu jednolite. Raczej mocno kolorowo, by kwiaty się nie zlewały.

 

Jeśli macie fotele balkonowe, regały, doniczki, haki czy narzędzia zaoszczędzicie bardzo wiele. Ci co zmieniają wystrój na balkonie lub pierwszy raz urządzają swój azyl muszą się liczyć z zakupem. Można mieś zwykłe krzesła, nie mieć regałów, a doniczki z starych wiaderek. Zamiast łopatki rękami, zamiast sekatorem nożyczkami- choć tego odradzam, bo sekator jest ostrzejszy i nie uszkadza roślinki.

 

Myślę, że są osoby które to wszystko wiedzą od dawna, ale dla tych co dopiero zaczynają myślę, że te porady się przydają.

Mieć balkon pełen kwiatów nie t takie trudne. Nie trzeba być po studiach nawet matury nie trzeba mieć. Czasami warto przeczytać o jakiejś roślince. Ja raczej rzadko kiedy czytam, raczej kieruje się instynktem, możliwością prób i błędów wyciąganiem wniosków. Ale korzystam również z porad innych.

 

Zobacz również