Po przymiarkach w salonie sukien ślubnych

Ta jedyna jest tylko jedna. I jak już się zakochasz to żadna, ale to żadna inna już ci się nie będzie podobać.

Pamiętaj tą zasadę, bo jeśli tak nie jest to nie do końca jest między wami chemia.

Właśnie w piątek miałam przymiarki sukni ślubnej. Byłam przerażona, bo wcześniej miałam niezły stres. Dodam, że kupiłam suknię pół roku temu. Wisiała w szafie i trochę się zakurzyła. Zostało mi ją odświeżyć. Do wyboru miałam pralnie albo ręcznie. Nasłuchałam się, że jeżeli koronka klejona to odpadnie. A co dopiero brokat. Nawet nie wspominałam o tym nikomu. Nawet miałam wyrzuty sumienia, bo mogłam teraz kupić w normalnej cenie. Nie miałabym problemu gdyby poszło coś nie tak.

Postawiłam na ręczne pranie. O pralniach nie ma dobrych opinii. W rodzinie też kilka osób żałowało. Ja do pralki wkładać przecież nie będę. Wystarczy ręcznie. Kilka osób mówiło, że zajedziesz się przy niej. No tak sama suknia do lekkich nie należy.

Ryzyk fizyk zaryzykowałam. I … wlałam wody dodałam proszku, wanish do białego rozmieszałam tak by był proszek rozpuszczony. Zanurzyłam suknię kilka razy delikatnie przetrzepałam. Ufff… jest w całości. Prałam w rękawiczkach PERFEKCYJNEJ PANI DOMU, by przez przypadek paznokciem nie uszkodzić tiulu i nie podziurawić. Mordęga przy nałożeniu na suszarkę, którą trzeba było włożyć do wanny. Ale udało się. Suszyła się 2 dni, ale jaka śliczna.

Dodam też, że ostatnio nawet miałam chwile zwątpienia. Na fb gdzie jestem w jednej z grup ślubnych dziewczyny zamieszczają swoje suknie. Moja to przy tym nic. Już nawet miałam wyrzuty, że tak szybko pośpieszyłam się  decyzją przy wyborze 5 minut.

W salonie gdy założyłam to już żadna inna nie istniała. Jakoś tak w jednym momencie innych nie dostrzegałam. Tylko ta jedyna. Nawet bez makijażu, bez fryzury wyglądałam bosko [nie przechwalam się!]

Tak jak kilka dni wcześniej miałam stracha, że ta jedna jedyna będzie w kawałkach dziś już nie mogę się doczekać tego jedynego dnia.

A przed nami jeszcze cała organizacja i ustalenie harmonogramu dnia.

Buziaczki ;*

Zobacz również