Kobieta zmienną jest, ale w tym roku przebiła ją pogoda!

Kobieta zmienną jest, ale w tym roku przebiła ją pogoda! Jeszcze tak dramatycznych zmian w temperaturach nikt nie wiedział.

      ∗     Piękną mamy zimę tej wiosny      ∗     
     ∗     A mówiłam, że jak schowam zimowe rzeczy to zima będzie!- nie pomyliłam się. Następnym razem w grudniu wyciągam letnie portki i koszulki      ∗     

Chyba tą myśl zapiszę się w kalendarzu na grudzień bym nie zapomniała. Tak co do Bożego Narodzenia śnieg spadnie.

Pamiętam, że zdarzały się już różne zmiany w pogodzie, ale nigdy tak drastyczne. Z dnia na dzień i nawet oglądając pogodę nie bardzo było się pewnym co nas może zastać.

Początek kwietnia stwierdziłam, że pora zrobić porządki, a że zbliżała się Wielkanoc to był najlepszy moment. Pochowałam wszystkie ciuchy do worków próżniowych schowałam na dnie szafy. Na wieszaku zostawiłam jeszcze kurtkę zimową. Jedna bluza, w której chodzę, na co dzień cieplejsza- W RAZIE, CZEGO!

To, co działo się w ostatnich tygodniach to było istne szaleństwo. Jednego dnia w koszulce, a drugim zimowa kurtka, czapka. Ja już nawet nie nadążałam za tą nagła zmianą. Najpierw mówią będzie pochmurno i chłodno. Więc staram się ubrać adekwatnie do prognoz- wychodzę i można się usmażyć. Drugiego dnia miało być w miarę ładnie-, czyli nie padać. A tu płaty śniegu większe niż dłoń. Ja się pytam, co się dzieje!

Mam nadzieję, że pogoda już zacznie poważnie myśleć o wiośnie i lecie.

 

Zobacz również