Kurs szycia

Kurs szycia. To chyba jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam w swoim całym życiu. Nie spoczywam na laurach, nie zwalniam tempa, nie odpuszczam… Plany na ten rok były by rozwijać kolejne umiejętności. Dosyć długo walczyłam z myślą, że nie dam rady. Ciągle myślałam, że jest to zbyt skomplikowane jak na mnie. Jednak szycie daje dużo możliwości i pozwala rozwijać swoją kreatywność.

Z pewnością jest to bardzo długa droga do osiągnięcia tego na najwyższym poziomie.

Na kurs zapisałam się i byłam pod koniec lutego. Wybrałam formę indywidualną. Nie czułam się na siłach by korzystać z kursu grupowego. Jeszcze nie teraz.

 

     ⊗      Skąd pomysł?      ⊗      

To trochę obciach nie umieć szyć! Szczególnie jak w rodzinie mama była krawcową. Co prawda nie nauczyła mnie szyć, bo nie zdążyła (ja też broniłam się rękami i nogami ile wymówek było tylko żeby nie usiąść przy maszynie i teraz tego żałuje), ba ja nawet nie wiedziałam jak maszynę uruchomić. No dobra. Włączyć lampkę wiedziałam, w którym miejscu, ale na tym koniec. Bębenek to czarna magia i to na dodatek z chwytaczem wahadłowym. Dramat.

Ale ogarnęła obsługę maszyny na, tyle, że mogę sobie materiał przeszyć. Zamierzam ćwiczyć, ale opornie mi to idzie. Choć stoję przed zrealizowaniem czegoś większego. Jednak to będzie zależało od tego na ile będę umiała.

 

 

     ⊗      Co daje szycie?      ⊗     

Na pewno pierwszą i chyba najważniejszą kwestią, że nie muszę chodzić po sklepach i przymierzać. Ja w ogóle nie lubię chodzić i przymierzać. Zbyt dużo ludzi itd. za dużo zamieszania oraz nie zawsze można podjąć decyzje i często kupujesz coś, co potem ląduje na dnie szafy.

Drugą to taka, że to ja decyduję, co i jaki będzie miało kolor, wzór i oczywiście krój. Najczęściej jest tak, że widzisz coś fajnego i niezbyt podoba ci się kolor/wzór. A tu masz możliwość stworzyć coś, co będzie ci odpowiadać i podobać. Po trzecie sama szyjesz i nie musisz szukać krawcowej, aby tylko nogawki skrócić. No i po czwarte ta satysfakcja na koniec, że wyszło.

 

     ⊗      Czy warto?      ⊗     

 Jak najbardziej!  Nie tylko podnosisz swoje umiejętności, ale często zwykłe szycie może przerodzić się  w pasję.  Obserwując grupy szyciowe na fb jestem zachwycona, jakie tam dziewczyny rzeczy szyją, często są to dużo lepsze niż w sklepach. Unikaty gdzie nigdzie nie kupisz.

 

 

Kurs szycia w Malinova Atelier – nauczymy Cię szyć lub uszyjemy dla Ciebie :

Znajdziecie je na facebooku 😉

Zobacz również